KAYIT
 • Ad
 • Soyad
 • E-Posta
 • Kullanıcı Adı
 • Şifre
 • Şifre (Tekrar)
 • Doğum Tarihi
ÜYE GİRİŞİ
ŞİFRE HATIRLATMA
 • E-Posta
Radyospor İddaa Kuşağı Genco Boran
Canlı Yayını Arayın...
0212 363 04 34
Üye Girişi
Üye Kayıt
Tüm Haberler

Atiba Atiba Atiba!

2.5.2016

Ali Erim

1

YORUM
PAYLAŞ

Vodafone Arena'daki ilk maçı kaçırınca ikincisine gitmek farz olmuştu.
 
İşte size Vodafone Arena soslu, Beşiktaş-Kayserispor maçı izlenimleri,
 
1-Benim Dolmabahçe'ye gidişim zahmetsiz. Maça 2 saat kala metro ve füniküler sistemi kullanarak şak diye Kabataş'a iniyorum. Gel gör ki o saatte arabasıyla Kabataş-Beşiktaş istikametinde olanlar ağlamaklı bir haldeler, çaresizler..
 
Trafik milim kıpırdamıyor. Bunda yoğunlukla birlikte, metro çalışması nedeniyle yolun tek şeride düşürülmesinin de payı büyük.
 
Turistler daha önce şahit olmadıkları korna senfonisine anlam veremezken, ortalıkta bize has bir kaos var. Yolun ortasından yürüyenler, bilet satanlar, arabasından inip küfür edenler, sadece küfür edenler vs..
 
2-Tablo net, Beşiktaş'ın maçı varken elzem bir durum yoksa arabanızla o bölgede olmayacaksınız. Yoksa delirmek kaçınılmaz.
 
Bir de aklınızda olsun arabanın kornasına sonuna kadar asılınca trafik açılmıyor. Valla o gün deneyen ve telef olan çok oldu.
 
3-Polisinden, özel güvenliğine kadar herkes büyük bir fedakarlık ve sabırla işini yapmaya çalışsa da stadyuma girişlerde sıkıntılar var. Tabii bunda henüz taraftarın stadyumu tanımadığı için yanlış kapılara gitmesinin de etkisi büyük.
 
4-Basın Tribününde hoş bir sürpriz oluyor ve Sanlı Kaptanın (Sanlı Sarıalioğlu) yanında konumlanıyorum.
 
Bilmeyenler için Sanlı Kaptan, kariyeri boyunca sadece Beşiktaş'ta oynadı. 13 sezon boyunca formayı 400'e yakın kez sırtına geçirdi.
 
5-Maç öncesi Boyko ve Tolga ısınmaya çıkıyorlar. Taraftar Boyko'yu görünce, Tolga'nın yüzüne bakmadan şimdiye kadar hatalı gol yemek dışında bir şey yapmayan Boyko'yu bağrına basıyor. Sıra Tolga'ya gelince Tolga da bozuk atıyor. Tolga haklı mı? Haklı! Tamam Boyko'yu istediğin kadar sev ama önce seni buraya getirenin hakkını ver.
 
6-Kayserispor daha Beşiktaş ceza sahasına giremeden maç 3-0 oluyor. Rakip bu kadar çaresizken teknik analize de pek gerek kalmıyor.
 
7-Bir ara Sanlı Kaptan sarı kart sınırında olan oyuncuları soruyor. Arada İsmail'i de söylüyorum. 'Boşver ya o önemli değil' diyor! Aklı Gomez ve Oğuzhan'da..
 
8-Atiba Atiba Atiba! Lamı cimi yok, mükemmel oynuyor.
 
9-Kayserispor, Beşiktaş savunmasını tehdit etmiyor ancak top ne zaman geriye gelse tribünler tedirgin. Tosic iki kez ileri doğru iyi pas yapınca Sanlı Kaptandan aferini alıyor. Ben aklım hala Atiba'da. Tamam çok koşuyor ancak oyun sezgisi de inanılmaz yüksek.
 
10-İlk yarının sonunda 'sevemez kimse seni' şovu başlıyor. Vodafone Arena'daki atmosfer Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yıllardır kullandığı iç saha avantajının artık eşitlendiğini ispatlıyor.
 
11-Stadyumların adı Arena olunca sanırım soğuk kendiliğinden geliyor. Nisan'ın son günü rüzgar bir esiyor ki sormayın..
 
12-İkinci yarıda Beşiktaş gol kaçırmaya, Quaresma da şov yapmaya devam ediyor. Taraftar ismini haykırınca, Sanlı Kaptan 'bu adam bayılıyor alkışa' diyor.
 
13-Vodafone Arena'dayken insanın aklına İnönü'nün gelmesi kaçınılmaz. Sanlı Kaptana soruyorum. 'Bizim dönemde şartlar çok farklıydı. En ufak bir yağmurda zemin balçık çamur olurdu. Hatta bir kere çamurun içinde kramponum kayboldu. Ara ara bulamadım!' diyor.
 
14-Hibrid çim'de kramponlar değil, şimdilik Kayserispor kayboluyor. Bu kadro ve futbolla ligde kalırlarsa, büyük başarı olur.
 
15-Maç sonu Sosa müthiş bir pas arası yapıyor. Cenk harika bitiriyor. Cenk doğuştan golcü.  
 
16-Maç sonu 3 tribüne de ayrı ayrı 3'lü şov var. Sonuncuda Olcay ve Q7'nin ısrarıyla Süreyya sahne alıyor.
 
17-Böylece 1 Mayıs'a 1 kala Beşiktaş'ın en büyük emekçilerinden biri de belki bilinçli belki de tesadüf eseri onore edilmiş oluyor.     
 

Yorum Yaz

 • Ad Soyad
 •  
 • Yorum
 •  

Bu yazı hakkında yapılan yorumlar

MESAJ GÖNDER
 • Ad Soyad
 • E-Posta
 • Telefon
 • Mesaj

İSTANBUL 107.2

İzmir 102.5
Denizli 104.2
Kayseri 87.9
Antalya 88.0
Mersin 89.0
Gaziantep 93.3
Bursa 94.0
Eskişehir 96.4
Adana 97.2
Trabzon 97.4
Konya 97.7
Ankara 97.7

* seçili olan illerimizde altyapı ve bakım çalışmalarından dolayı hizmet verilememektedir.

Tüm Frekanslar

Radyospor İddaa Kuşağı

Genco Boran 15.00 - 18.00

HAFTALIK YAYIN AKIŞI >
 • SARAN RADYOLARI