KAYIT
 • Ad
 • Soyad
 • E-Posta
 • Kullanıcı Adı
 • Şifre
 • Şifre (Tekrar)
 • Doğum Tarihi
ÜYE GİRİŞİ
ŞİFRE HATIRLATMA
 • E-Posta
Radyospor İddaa Kuşağı Genco Boran
Canlı Yayını Arayın...
0212 363 04 34
Üye Girişi
Üye Kayıt
Tüm Haberler

SARAN DÜNYADA İLK 5'TE!

12.4.2016

0

YORUM
PAYLAŞ
RIO 2016 OLİMPİYAT OYUNLARI’NIN YAYIN HAKLARI SARAN MEDYA’DA
Saran Medya; RIO 2016 Olimpiyat Oyunları, 2018 Dünya Kupası Grup Eleme Maçları, UEFA Şampiyonlar Ligi Ön Elemeleri, UEFA Avrupa Ligi Ön Elemeleri, İngiltere Premier Ligi, NBA, Formula 1, Atletizm Diamond Ligi, Wimbledon, ATP Master Series, Dünya ve Avrupa Voleybol Şampiyonaları, MotoGP gibi dev spor organizasyonlarını ekranlara taşıyor. Saran Medya son olarak Çin Süper Futbol Ligi yayın haklarını da portföyüne ekledi. Türk futbolseverler, Çin Süper Ligi’ni de Saran Medya’nın katkılarıyla izleme fırsatını bulacak.
Saran Group tarafından 1995 yılında kurulan Saran Medya, dünyanın önde gelen ilk 5 spor pazarlama firmasından biri oldu. Türk televizyonlarında yayınlanan ulusal, kablolu ve yerel kanallardaki spor içeriklerinin yüzde 50’den fazlasının yayın haklarını elinde bulunduran Saran Medya, Türkiye’de spor içerikleri pazarının lideri konumunda yer alıyor.
Saran Medya, spor yayıncılığı ve içeriği alanında dünya pazarındaki büyük şirketlerin de Türkiye temsilciliğini yürütüyor. 37 ülkede yayın yapan dünyaca ünlü spor kanalı ESPN, spor programcılığı ve dünya çapında içerik dağıtımında öncü medya şirketi IMG, İngiltere Premier Ligi yayıncısı FAPL, Lagardère Sports ve daha pek çok dünya devi firma Saran Medya ile çalışıyor.

En çok ilgi gören futbol liglerinin yayın hakları Saran Medya’da
Dünyadaki öncü spor medyası firmalarının Türkiye temsilciliğinin yanı sıra, pek çok ligin yayın hakları da Türkiye pazarında Saran Medya’ya ait durumda. En çok ilgi gören Avrupa ligleri, Hollanda, Rusya, Çin, Portekiz, İskoçya, Avusturya, Ukrayna ligleri bu içerikler arasında yer alıyor. Saran Medya 2016 yılında İngiltere Premier Lig’inin Türkiye yayın hakları sözleşmesini yeniledi. İngiltere Premier Lig’inin Türkiye ile birlikte 14 ayrı ülkeye satışı Saran Medya tarafından yapılıyor.
Dev spor organizasyonlarını ekranlara taşıyor
Saran Medya, UEFA ile imzalamış olduğu dev anlaşmayla 2016 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Maçları ile 2018 FIFA Dünya Kupası Eleme Maçları’nın Türkiye ve Kazakistan Bölgesi yayın hakkının sahibi oldu.
Türk Milli Futbol Takımı’nın yurt içi ve yurt dışı yayın haklarının pazarlanması ile Türkiye’nin önde gelen futbol kulüplerinin dünya çapında yayın haklarına sahip olan Saran Medya; RIO 2016 Olimpiyat Oyunları, 2018 Dünya Kupası Grup Eleme Maçları, UEFA Şampiyonlar Ligi Ön Elemeleri, UEFA Avrupa Ligi Ön Elemeleri, İngiltere Premier Ligi, Çin Süper Ligi, NBA, Formula 1, Atletizm Diamond Ligi, Wimbledon, ATP Master Series, Dünya ve Avrupa Voleybol Şampiyonaları, MotoGP gibi dev spor organizasyonlarını ekranlara taşıyor.
Türkiye Voleybol Federasyonu ile pazarlama ve medya ortaklığı
Saran Medya, 2015 yılı sonunda önemli bir anlaşmaya daha imza attı. Türkiye Voleybol Federasyonu ile 2020 yılı sonuna kadar pazarlama ve medya ortaklığı anlaşması yapan Saran Medya, federasyona pazarlama hakları, medya ve yayın hakları, dijital ve sosyal iletişim planlaması ve takibi konularında destek verecek. Saran Medya, 5 yıl süreyle Türkiye Voleybol Federasyonu’nun kontrolü ve yönetimi altında bulunan tüm müsabaka, Milli Takım ve etkinliklerin ticari haklarının değerlendirilmesi, pazarlanması, satışı ve ticari yönetimi alanlarından sorumlu olurken, aynı zamanda Türkiye Voleybol Federasyonu’nun sahip olduğu tüm tesislere ilişkin reklam ve pazarlama haklarının da tek yetkilisi oldu. Söz konusu anlaşma, bayanlar ve erkekler kategorilerinde 1. Lig, Süper Kupa, Milli Takımlar ve alt yaş kategorileri, Fabrika Voleybol organizasyonları ve Plaj Pro Beach finallerini kapsıyor.
Stadyum saha içi reklamları
Saran Medya, Spor Toto Süper Ligi’nde mücadele eden önde gelen futbol takımlarının stadyum saha içi reklamlarını da yönetiyor. Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor, Sivasspor, Eskişehirspor ve Kasımpaşa kulüplerinin stadyum saha içi reklamları Saran Medya tarafından pazarlanıyor. Saran Medya, aynı zamanda 3 boyutlu halı reklamlarının Türkiye’deki patent hakkına sahiptir.
SARAN MEDYA SPOR YAYINI PAZARLAMASINDA DÜNYADA İLK 5’TE
ALMASPORT kanalı ile Türki Cumhuriyetlere televizyon yayını ihracatı

Saran Medya, Türkiye ile birlikte çevre ülkelerde de spor endüstrisine yön veriyor. Sektördeki deneyimini uluslararası alana taşıyan Saran Medya, Kırgızistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Tacikistan, Özbekistan ve Kazakistan gibi Türki Cumhuriyetlere yayın yapan ALMASPORT kanalını yönetiyor. Saran Medya, ALMASPORT kanalı ile Türki Cumhuriyetlere televizyon yayını ihracatı yapıyor. Saran Medya, Türki Cumhuriyetlerdeki kanallara ayrıca; NBA, Avrupa Şampiyonası, Dünya Kupası gibi pek çok spor içeriğinin yayın haklarının pazarlamasını yapıyor. 

Spordan eğlenceye pek çok programa HD Protek desteği

Saran Medya’nın “broadcasting” konusunda hizmet veren kuruluşu HD Protek de yayıncılık sektöründe öncü konumda bulunuyor. Teknik deneyimi, prodüksiyon kalitesi ve mobil canlı yayın araçları ile HD Protek; Şampiyonlar Ligi, Türkiye Süper Ligi, Ziraat Türkiye Kupası, Euroleague ve O Ses Türkiye gibi spordan eğlenceye pek çok yayına başarı ile imza atıyor. HD Protek, Türkiye’deki başarılarının yanında Azerbaycan Premier Liga’sının tek HD prodüksiyoncusu olarak dikkat çekiyor.
SARAN MEDYA ÇİN SÜPER FUTBOL LİGİ’Nİ DE PORTFÖYÜNE KATTI
SARAN MEDYA 2016 SPOR İÇERİKLERİ PORTFÖYÜ

TÜRKİYE

2018 Dünya Kupası Grup Eleme Maçları
* Türkiye Futbol Milli Takımı Maçları (Resmi ve Hazırlık Maçları)
* RIO 2016 Olimpiyat Oyunları
* Formula 1
* NBA
* Copa America 2016
* İngiltere Premier Ligi
* Çin Süper Futbol Ligi
* Hollanda Futbol Ligi
* Rusya Futbol Ligi
* Ukrayna Futbol Ligi
* Avusturya Futbol Ligi
* İskoçya Futbol Ligi
* Türkiye Voleybol Federasyonu (Ligler, Milli Maçlar, Pro Beach Volleyball, Fabrika Voleybol)
* MOTO GP
* WTA
* ATP
* Wimbledon
* WWE

ALMASPORT (Pay TV)

Ülkeler; Kırgızistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Tacikistan, Özbekistan, Kazakistan

* Şampiyonlar Ligi
* Euro 2016 Şampiyonası
* UEFA Avrupa Ligi
* İngiltere Premier Ligi
* Copa America 2016
* NBA
* ATP
* Wimbledon

Türkiye Dışı Dünya Hakları

Ziraat Türkiye Kupası
* Voleybol Ligleri (Bayan & Erkek)
* WTA İstanbul
* ATP 250 İstanbul - TEB BNP Paribas

Yorum Yaz

 • Ad Soyad
 •  
 • Yorum
 •  

Bu yazı hakkında yapılan yorumlar

MESAJ GÖNDER
 • Ad Soyad
 • E-Posta
 • Telefon
 • Mesaj

İSTANBUL 107.2

İzmir 102.5
Denizli 104.2
Kayseri 87.9
Antalya 88.0
Mersin 89.0
Gaziantep 93.3
Bursa 94.0
Eskişehir 96.4
Adana 97.2
Trabzon 97.4
Konya 97.7
Ankara 97.7

* seçili olan illerimizde altyapı ve bakım çalışmalarından dolayı hizmet verilememektedir.

Tüm Frekanslar

Radyospor İddaa Kuşağı

Genco Boran 15.00 - 18.00

HAFTALIK YAYIN AKIŞI >
 • SARAN RADYOLARI